2024 Autor: Priscilla Miln | [email protected]. Naposledy změněno: 2024-02-17 19:30
Tělesná výchova v předškolních zařízeních se obvykle koná 3x týdně (108 ročně). Pro děti starších skupin je předepsáno mnoho možností organizace lekcí: dějové, tematické, tradiční, štafetové závody, soutěže, hry, s prvky aerobiku.
Při plánování vychovatel sestaví souhrn tematických hodin tělesné výchovy ve skupině seniorů. Jeho hlavním cílem je ukázat dětem, jak si zlepšit a udržet zdraví pomocí obecných rozvojových cvičení.
Synopsi "Tělesná výchova ve skupině seniorů"
Tento materiál je sestaven pro úspěšnou, správnou a jasnou lekci. Jedná se o druh průvodce pro pedagoga, který pomůže nevynechat všechny důležité body. Vshrnutí lekce tělesné výchovy pro starší skupinu mateřské školy, podrobně jsou zapsány hlavní cíle, cíle, průběh chování a nezbytně jsou také shrnuty výsledky.
Nejprve je určen typ činnosti a interakce s různými oblastmi rozvoje. Může jít o dějovou, tematickou, otevřenou tradiční, netradiční činnost, při které se rozvíjí řečové, estetické, výtvarné, komunikativní, sociální dovednosti. Jsou stanoveny jasné cíle. Například rozvíjet dětskou představivost, fantazii, naučit je orientovat se v problémových situacích, překonávat pohybové obtíže. To vše je zaznamenáno v abstraktu.
Tělesná příprava ve skupině seniorů by měla být charakterizována podle určitého algoritmu. Je třeba podrobně popsat výukové, výchovné, řečové, rozvojové úkoly, který demonstrační materiál byl použit. Mělo by uvádět, jaké přípravné práce byly provedeny, hlavní fáze lekce (část a trvání).
Příklad složení
Jak udělat shrnutí hodiny tělesné výchovy ve skupině seniorů? Podívejme se blíže na příklad lekce v předškolním zařízení na téma „Neobvyklé dobrodružství“.
Pole vzdělávání je „Fyzická kultura“, která se integruje s kognitivním rozvojem, socio-komunikativní, uměleckou, estetickou, řečovou.
Typ lekce – dějově-tematická.
Cíl –naučit děti hledat cestu z obtížných situací pomocí fantazie, vypořádat se s motorickými obtížemi.
Lekce se koná ve sportovním a hudebním sále.
Celkový čas je 30 minut plus 2 minuty rezervního času.
Obsah programu
Do abstraktu lekce tělesné výchovy ve starší skupině učitel zadává všechny úkoly, které je třeba vyřešit.
Vzdělávací:
- naučit děti, aby se organizovaně a rychle seřadily, stály jeden po druhém v koloně na místě a ve dvojicích při chůzi;
- naučte se nová cvičení;
- udržujte rovnováhu při chůzi do stran, do stran, udržujte mezi sebou stejnou vzdálenost;
- běhejte rovnoměrně a „hadujte“;
- lezte po kolenou pod oblouky;
- správně házet, houpat, cpát míč.
Vzdělávací:
- rozvíjet rychlost, rychlost, sílu, obratnost, koordinaci, vytrvalost, zájem o tělesnou výchovu;
- aplikujte hudební, herní, motorické a verbální aktivity.
Vzdělávací:
- probudit touhu pomáhat;
- buďte laskaví k lidem;
- vyvolat pozitivní emoce;
- přineste disciplínu, odvahu.
Řeč:
- doplňte slovní zásobu;
- aktivovat dětskou řeč.
Hlavní kroky
Průběh lekce musí být zahrnut do synopse lekce herní tělesné výchovy v seniorské skupině předškolního zařízení. Hlavníetapy a jejich trvání.
- Organizační momenty (herní motivace).
- Úvodní část.
- Hlavní.
- Final.
- Výsledek.
Je vyžadována rezervace.
Popište podrobně průběh lekce, která musí být zařazena do souhrnu hodin tělesné výchovy ve skupině seniorů. Tabulka je uvedena níže.
Obsah | Triky a metody |
Účastníci vstoupí do sálu, postaví se do řady, pozdraví se. | Organizační moment |
Úvodní část Instruktor začne mluvit. Klade dětem otázky: znají pohádku „Husy-labutě“, kdo jsou v ní hrdinové. Ukazuje snímky. |
Zde se používá řečová metoda, aktivuje se zrak, zájem a pozornost. Konverzace. |
Hlavní část. Podle scénáře pohádky učitel vybírá cvičení k provedení. Můžete využít chůzi, běh, přestavbu, dechová cvičení („les dělá hluk“). Používá se řada her (s „jablky“se používají míčky, „Babaka-Yozhka“), štafetové závody („Uklidíme kamna“, „Kdo rychleji dožene husy“), cvičení pro rovnováhu („Cesta v lese“s gymnastickými lavicemi, „Chůze po mostě“, „Kdo hodí oblázek dál“). Jejich podrobný scénář a popis zadává instruktor ve svém souhrnu netradičních hodin tělesné výchovy ve skupině seniorů. Předvedenosnímky. |
Techniky: aktivace pozornosti, ukazování, nápověda instruktora, připomenutí, povel, učení se novým cvikům, ukazování pohybů, opakování, vysvětlování, shrnutí odpovědí, vyhodnocování aktivit. Metody: verbální, vizuální, praktické. |
V závěrečné části instruktor zjišťuje, zda se dětem líbil, shrnuje, zadává úkoly, loučí se s dětmi. Účastníci se seřadí a odejdou do skupiny. | Použijte indikaci, příkaz. |
Každá hra, štafeta, cvičení je podepsáno velmi podrobně: jaký nástroj byl použit, kolikrát, co je potřeba udělat, pořadí, kdo koho sleduje, všechna jména jsou brána v úvahu. Totéž platí pro dialogy. Každý má svá vlastní slova, poznámky jasně podle scénáře.
Před prací
Před lekcí učitel sestaví souhrn „Tělesné výchovy ve skupině seniorů“, který výrazně usnadní její průběh. Taková práce zabere spoustu času, ale v procesu přípravy si instruktor rychle zapamatuje látku, uvidí všechny silné stránky a odstraní chyby. Nezapomeňte dětem přečíst pohádku „Husy-labutě“, pokud je to možné, zorganizují shlédnutí karikatury, naučí se s dětmi počítat říkanky a hry venku.
Vybavení a předváděcí materiál
Proces bude vyžadovat následující vybavení:
- projektor;
- screen;
- laptop;
- hudební doprovod;
- balls;
- arcs;
- šňůry;
- pamětihodnosti;
- gymnastická lavice;
- kostým Baba Yaga.
Ukázka:
- ilustrace k pohádce;
- slides.
Jako pomocný materiál slouží souhrn tematických hodin tělesné výchovy v seniorské skupině předškolního vzdělávacího zařízení.
Kontrola nad zvládnutím materiálu
Před lekcí se koná organizační moment, a to stavba dětí v řadě. V úvodní a závěrečné části se využívá frontální organizace, to znamená, že úkoly plní všichni účastníci. K hlavní skupině je také přidána podskupina.
Kontrola asimilace spočívá v tom, že prostřednictvím herní aktivity instruktor sleduje správné provádění běhu, chůze, balančních cvičení, přestavby, dodržování bezpečnostních pravidel při hrách venku a kvalitu cvičení. Abstrakt "Tělesná výchova ve skupině seniorů" je připraven.
Otevřená relace
Taková lekce je pro učitele ještě více vzrušující. Mohou na to přijít kolegové a vedení. Zde je důležité, aby instruktor ukázal sám sebe, svou profesionalitu, schopnost organizovat děti a předávat jim informace, protože to bude hodnoceno. V takové situaci je prostě nutné vypracovat podrobný nástin otevřené lekce tělesné výchovy v seniorské skupině předškolní vzdělávací instituce a jasně ji dodržovat. Každý je zde napsánkrok, pohyb, dialogy.
Na takové hodině mohou být i rodiče, kteří zase ocení přístup učitele k dětem a také to, jak je hodina zaujala, co nového se naučili, jaké dovednosti v obecné.
Být zdravý je dnes v módě. Moderní lidé se o sebe starají, chodí do sportu, fitness. Dítě by mělo být vedeno k tomu, aby dbalo na své zdraví již od útlého věku, což by měla dělat i učitelka mateřské školy, protože právě zde děti tráví většinu času. Toho lze dosáhnout pouze prostřednictvím her, pohádek, tím, že malého člověka zaujmou.
Doporučuje:
Specifické zásady tělesné výchovy a jejich charakteristika
Ve vzdělávání, zejména v tělesné výchově, musí existovat zvláštní pravidla a kritéria, která musí být dodržována, aby bylo dosaženo pozitivního výsledku. Příkladem takových pravidel jsou specifické zásady tělesné výchovy
Specifické metody tělesné výchovy: aplikace a charakteristiky
V každém pedagogickém procesu jsou implementovány určité metody a techniky. Liší se v závislosti na cílech a záměrech. Důležité také je, v jaké oblasti se používají. V tomto článku se budeme zabývat konkrétními metodami tělesné výchovy a možnostmi jejich aplikace
Aplikace na téma "Zima" ve skupině seniorů. Shrnutí aplikační hodiny v mateřské škole
Blízko k látce a dekoračním materiálům: korálky, knoflíky, kamínky, síťky… Aplikace s jejich použitím se nejlépe provádí na kartonu. Co třeba vata? Aplikace na téma "Zima" ve skupině seniorů nebo uprostřed - nejlepší využití
Tělesná výchova: cíle, cíle, metody a principy. Zásady tělesné výchovy předškolních dětí: charakteristika jednotlivých zásad. Zásady systému tělesné výchovy
V moderním vzdělávání je jednou z hlavních oblastí vzdělávání tělesná výchova od raného věku. Nyní, kdy děti tráví téměř všechen svůj volný čas na počítačích a telefonech, se tento aspekt stává obzvláště aktuálním
Nástin "Tělesná výchova ve střední skupině": designové prvky
Článek pojednává o charakteristických rysech fyzického vývoje dětí ve střední skupině předškolních zařízení. Reflektují se základní požadavky na sestavení souhrnu hodiny tělesné výchovy v souladu s požadavky Spolkového státního vzdělávacího standardu